פרויקט אוכלים בריא בחוץ

בשנת 2016 החלטתי ליזום את הפרויקט "אוכלים בריא בחוץ".  יוזמה זאת הינה שיתוף פעולה עם מסעדות ולמען לקוחות שלהן שרוצים להנות מאוכל במסעדות ובו זמנית לדעת בביטחון שהם צורכים מנה המתאימה ליעדי הבריאות שלהם.  המסעדות המשתתפות  בפרויקט יציעו לפחות מנה אחת שתתאים לתפריט הטבעי-צמחי המכונה גם אוכל שלם המבוסס על צמחים.1

החזון שלי: שכל מסעדה תציעה מנה אחת שתהיה בריאה במיוחד. קודם בתל אביב, ואחרי כן בשאר הארץ. ואולי יום אחד, שבכלל יהפוך לנורמה.

כל מסעדה המשתתפת בפרויקט תזכה להשתמש בלוגו הפרויקט בחלון המסעדה ובתפריט, ובנוסף היא  תקבל את המלצתי כרופאת משפחה ששמה דגש על התזונה הבריאה.  פרטי אותן המסעדות יופיעו ברשימה באתר שלי וגם בדף פייסבוק המוקדש לפרויקט.

"פרויקט "אוכלים בריא בחוץ

זה מכבר הרבה מסעדות מגישות אוכל צמחוני ואף טבעוני.  הגדרות אלו מתיחסות כידוע למנות שאין בהן לא בשר, לא עוף, ולא דגים (צמחוני) או למנות צמחוניות שגם לא מכילות בכלל ביצים וחלב (טבעוני).  המנות של פרויקט "אוכלים בריא בחוץ" אכן תהיינה טבעוניות ויכילו אך ורק מרכיבים המתאימים לתפריט הטבעי-צמחי.  מרכיבים אלה הנם: ירקות, פירות, קטניות, דגנים מלאים וזרעים וכל התבלינים למיניהם. המרכיבים לא יכללו חומרים מתועשים כגון אורז לבן, קמח לבן וסוכר ובנוסף גם לא יכללו מלח ושמן.

הלוגו של "אוכלים בריא בחוץ" מכיל בתוכו את סמל "צלחת הכוח" השייך לאירגון רופאים לרפואה אחראית2.  זה אירגון של רופאים אמריקאים הפועלים למען בריאות הציבור תוך כדי שימת דגש על אורח חיים בריא ובמיוחד תזונה  מן הצומח מתוך שיקולים גם בריאותיים וגם אתים. לאחרונה נוסדו אירגונים על אותו בסיס גם במדינות סקנדינביה ויש תיקווה שרופאים בעוד מדינות יתחילו לפעול בכיוון. מייסד אירגון זה, ד"ר ניל ברנרד מעודד את יוזמת "אוכלים בריא בחוץ" ונתן את ברכתו לשימוש הסמל.

ישראל הנה מדינה מובילה בעולם הטבעונות וארצינו גם מבורכת באקלים מדהים המסוגל לספק ירקות ופירות טריים במשך כל השנה.  לא זאת בלבד: בישראל קיימת מודעות מאוד גבוהה לנושא טיפוח הבריאות ולנושא הסביבה. מה גם שבישראל ישנם שפים מחוננים ואף גאוניים שיוצרים את האוכל הכי טעים שיש.

כוונת הפרויקט "אוכלים בריא בחוץ" היא לגייס את כל האלמנטים האלה ליצירת האוכל שיהיה גם הטעים ביותר וגם הבריא ביותר, למען הנאת הסועדים וגם ולמען שימור וקידום בריאותם.

מסעדות ובתי קפה המעונינם להצטרף לפרויקט מוזמנים בחום ליצור קשר אתי, ד"ר מרים מייזל, כדי ללמוד איך עושים זאת.  בתהליך אעבוד אתכם בשיתוף פעולה ליצירת מנות  מתאימות חדשות או שנעבד מנות קיימות כדי שיתאימו להנחיות הפרויקט. כדי ללמוד עוד על תזונה טבעית וצמחית תפנו בבקשה לאתר שלי.

ליצירת קשר:

www.plantbasedlifestylemedicine.com

[email protected]